Ve vile Tugendhat se v pondělí 23. 11. konalo třetí setkání Brněnské ozvučné desky. Na programu kulatých stolů byla tentokrát dvě témata: Strategické plánování a Brněnské industriální dědictví. O těchto tématech diskutovali i tři členové správní rady Asociace brněnských architektů a stavitelů.
Strategické plánování
Tématem diskuze bylo zhodnocení dosavadního plánování rozvoje Brna a hodnocení cílů a vizí, o jejichž naplnění dosud město usilovalo.
„Dokud jsem nepřišel na radnici, vůbec jsem netušil, kolik cenných informací město dosud zpracovalo a na co všechno má strategické plány. Lepší komunikace a informování o těchto plánech je tak v této oblasti jedním z našich hlavních úkolů. Musíme usilovat o to, abychom místo strategií do šuplíku vytvářeli strategie, které nám opravdu pomohou město měnit a zlepšovat,“
zhodnotil primátor Petr Vokřál.
Brněnské industriální dědictví
Diskutující hledali odpovědi na otázky týkající se bývalých industriálních areálů, jejichž velká část nyní chátrá. Z diskuze vyplynulo, že každý z industriálních areálů potřebuje specifický přístup podle své rozlohy, polohy či stavu a hodnoty dochovaných budov.
„Město musí umět pojmenovat hodnotu těchto areálů a potřebuje mít odborníky, kteří mají zkušenost s jednáním s investory a umí odhadnout jejich uvažování. Musíme se také naučit pracovat s různými typy subvencí pro investory. A nemyslím tím jen peníze. Subvencí může být například to, že město bude usilovat o umístění vlastních institucí do těchto rozvojových oblastí, což případným investorům usnadní oživení prostoru,“
nastínil náměstek brněnského primátora Martin Ander.
více informací včetně videozáznamů BOD naleznete na webu města.